Besöksfamiljer


Om du är intresserad av broholmerrasen och vill träffa broholmer och deras ägare så tar nedanstående familjer gärna mot besök.

Om du har en broholmer och vill vara med på listan skicka ett mejl till viceordforande@broholmer.se. De uppgifter som behövs är bostadsort, kontaktuppgifter samt ålder och kön på hundarna.

SVERIGE

BOHUSLÄN

Agneta Flood
Klövedal
Tik född 2016
0735 244487
hallene.gard@gmail.com

GOTLAND

Cia Odén
Klintehamn
Tik född 2014 och hane född 2012.
0704 155100
skrubbs@telia.com

NORRBOTTEN

Marita Lehtola
Töre
Tik född 2018
0738 007031
Marita.Lehtola@kalix.se

SKÅNE

Irja Solner
Sjöbo
Hane född 2014
0705 363135
irja_solner@yahoo.co.uk

Maria Ohlsson
Bara.
Hane född 2018
0702 787519
miaochmats@telia.com

Linda Vasel
Sjöbo.
Tik född 2015 och tik född 2017
linda@vasel.se

Camilla Nilsson
Klågerup
Hane född 2018
0708 366306
camilla@manneviken.com

Annica Hultin
Blentarp
Tik föd 2014
070 9180657
annica.hultin@icloud.com

SÖDERMANLAND

Annika Schröder
Flen.
Hane född 2015 och hane född 2017
0702 089582
annika0124@yahoo.se

Maria Stengaard
Nyköping.
Två tikar födda 2018
maria-stengaard@hotmail.com

Lisa Tholén
Katrineholm
Tik född 2015 hane född 2018
tholenlisa@hotmail.com

Sofie Gredfors
Vingåker
Hane född 2018
0738 017266
sskoglundh@gmail.com

Karin Berg
Mariefred
Tik född 2017
0733 729409
karinberg2009@hotmail.com

UPPLAND

Mikael Terner
Uppsala
Tik född 2018
0704 535792

Henny Mathisen
Sollemtuna
Tik född 2018
henny.57@hotmail.com

Kicki Smedberg
Bålsta
Hane född 2018
ksmedberg@telia.com
0706 366007, 0171 56891

VÄSTERGÖTLAND

Anne Lundin
Herrljunga.
Tik född 2014 och tik född 2018
0733 664092
info@amoken.com

Jack Kjöllerström
Järpås
Tik född 2018
0706 979319
kjollerstrom72@gmail.com

Eva Käll
Trollhättan
Tik född 2016, tik född 2009
0708 380222
evakall@telia.com

Patrik Martinsson
Skövde
Tik född 2016
0706 611554
patrik_martinsson@hotmail.com

Ulrika Dahlberg-Danielsson
Bollebygd
Hane född 2015
ulrikadahlberg@telia.com

Bodil Malmberg/Erik Jernberg
Vårgårda
Hane född 2019
bodilmalmberg@hotmail.se

VÄRMLAND

Madeleine Johansson
Degerfors
Hane född 2018
minnasguldklimp@gmail.com

VÄSTERNORRLAND

Inger och Marie Häggström
Örnsköldsvik
Tik född 2014 och tik född 2016
0703 366424
hedin999@hotmail.com

ÖLAND

Tony Almquist
Färjestaden
Hane född 2018
tony.almquist@icloud.com

Catharina Nordström
Byxelkrok
Tik född 2018
catharinanordstrom@hotmail.com

ÖSTERGÖTLAND

Viktoria Törnqvist
Mantorp
Tik född 2015
0701 408749

Jan Eriksson
Motala
Hane född 2018
0761 423441
jeriksson853@gmail.com

NORGE

Anja Karoline Fjellvang
Isane, Nordfjord/Vestlandet
Tik född 2015
anja.fjellvang@gmail.com

Anniken Sander
Svelvik, Vestfold
Tik född 2009, tik född 2013, tik född 2018
annikensander@hotmail.com

Mette Nylökken
Vikersund, Östlandet
Hane född 2017
mette_nyloekken@hotmail.com